Świętokrzyski Szlak Przygody w Brukseli

Świętokrzyski Szlak Przygody zainteresował Komisję Europejską jako przykład skutecznego wykorzystania funduszy unijnych na wsi.
– Zgłosiliśmy nasz projekt do Brukseli, bo innowacyjnie wykorzystujemy program lojalnościowy w rozwoju turystyki i agroturystyki – mówi Piotr Sadłocha. Koordynowany przez niego Szlak Przygody łączy największe atrakcje Świętokrzyskiego z firmami obsługującymi turystów. To pozwala łatwiej, wySgodniej i taniej poznawać województwo. – Zielone światło dostaliśmy z ministerstwa rolnictwa, które uznało Szlak za świetny przykład współpracy międzysektorowej – dodaje Sadłocha.
Dyrekcja Generalna KE ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu wspiera działania rozbudzające przedsiębiorczość i wpływające na poprawę sytuacji ekonomicznej na obszarach wiejskich. Największe szanse na uznanie za „dobre praktyki” mają działania przynoszące realne korzyści i tworzące miejsca pracy w lokalnych społecznościach. Wybrane projekty będą w przyszłym roku promowane przez Brukselę jako godne naśladowania wzory.

* * *
Szlak Przygody to największy sieciowy produkt turystyczny w Polsce. Swym zasięgiem obejmuje 850 km tras, ponad 100 oznakowanych atrakcji i 6 krain tematycznych. W jego ramach działa program lojalnościowy, pozwalający turystom zbierać punkty, które można wymieniać na nagrody lub zniżki do wykorzystania u partnerów Szlaku. Projekt realizuje Partnerstwo sześciu Lokalnych Grup Działania z województwa świętokrzyskiego, a finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
 
Więcej informacji o Szlaku Przygody oraz pełna lista partnerów na stronie www.szlakprzygody.eu.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

 
}