Świętokrzyska majówka

majowka

Świętokrzyska majówka w klimacie historii, nauki i zabawy. Mieszkańcy będą mogli poznać sztukę strzelania z łuku, jazdy konnej, a nawet przenieść się w czasy starożytne. Na poszukiwaczy adrenaliny czekają wyścigi starymi samochodami, a na pasjonatów broni turnieje rycerskie. Pragnący odpoczynku będą mogli wziąć udział w piknikach, a także przenieść się w świat literatury.

Dla zwolenników Europy i Unii Europejskiej Kurozwęki przygotowały majówkę w klimacie europejskim podczas której świętowane będzie 10 lat Polski w UE. Ponadto będzie można nauczyć się jazdy konno oraz strzelania z łuku.
http://jakiecudne.pl/kalendarz/majowka-kurozwekach/

Na fanów  twórczości Stefana Żeromskiego czeka Dzień Festiwalu Filmów Niezwykłych w Tokarni. Aktorzy stylizowani na bohaterów Żeromskiego będą czytać fragmenty utworów autora.
http://jakiecudne.pl/kalendarz/dzien-festiwalu-filmow-niezwyklych-tokarni/

W Skarżysku Kamiennej odbędzie się „Skarżyski Piknik Historyczny”  podczas którego będzie można spotkać się  pasjonatami historii, którzy odtwarzają formacje wojskowe z okresu I i II wojny światowej. Na zakończenie zagra zespół „Old Mariners”.
http://jakiecudne.pl/kalendarz/skarzyski-piknik-historyczny/

Miłośników jazdy konnej zapraszamy do udziału w zawodach regionalnych i towarzyskich, które odbędą się na terenie Centrum Jeździeckiego Stadion w Kielcach.
http://jakiecudne.pl/kalendarz/swietokrzyski-zwiazek-jezdziecki-zawody-stadionie/

W Samsonowie odbędzie się widowisko poświęcone osobie Jana Piwnika – partyzanta Okręgu Kielce Armii Krajowej. Przedstawiona zostanie jedna z akcji przeprowadzonych przez podległe mu oddziały.
http://jakiecudne.pl/kalendarz/obronie-bialo-czerwonej/

Na wycieczkę objazdową „ Cudze chwalicie …” zaprasza PTTK Oddział w Sandomierzu. Trasa wycieczki: Sandomierz, Koprzywnica, Klimontów, Ujazd, Opatów, Sandomierz.
http://jakiecudne.pl/kalendarz/cudze-chwalicie-wycieczka-objazdowa/

W Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi będzie można zapoznać się z rzemiosłem garncarskim, starożytnym hutnictwem świętokrzyskim, starożytnymi technikami rozniecania ognia czy wypiekami chleba. Ponadto zaprezentowany zostanie warsztat łuczniczy, kowalski oraz tkacki.
http://jakiecudne.pl/kalendarz/majowka-podplomyki-nowa-slupia/

Zwolenników szybkiej jazdy zapraszamy do udziału w Classicauto Cup  w Miedzianej Górze. Puchar skierowany jest do kierowców-amatorów, pasjonatów starszych samochodów.
http://jakiecudne.pl/kalendarz/classicauto-cup-tor-kielce/

Podczas majówki w Sandomierzu odbędą się Mistrzostwa Sandomierza w łucznictwie tradycyjnym jak również świętowane będzie 10. lat obecności Polski w UE.  Posłuchać będzie można także Ani Wyszkoni, Anny Marii Jopek oraz Kroke. http://jakiecudne.pl/kalendarz/majowka-sandomierzu/

Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej zaplanowała „Piknik Średniowieczny” podczas którego zaprezentuje średniowieczne turnieje rycerskie z przymrużeniem oka. Będzie można także wziąć udział w konkursach w posługiwaniu się bronią białą, przymierzyć stroje rycerskie czy nawet strzelać z łuku.
http://jakiecudne.pl/kalendarz/majowy-weekend-osadzie-sredniowiecznej/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

 
}