GRA MIEJSKA „GDZIE JEST AGENT GESTAPO?”

gra miejskaPo sukcesie organizowanej jesienią ubiegłego roku gry miejskiej „Konspiracja” organizatorzy (Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „JODŁA”) zapraszają do kolejnej edycji.
Celem gry jest zaznajomienie młodzieży z najbardziej spektakularnymi akcjami Polskiego Państwa Podziemnego, jakie miały miejsce na naszym terenie, a były związane z tropieniem szefa siatki agentów gestapo. Wbrew pozorom to jednak nie Franz Wittek będzie głównym bohaterem. Są nimi żołnierze wywiadu, łączniczki, żołnierze oddziałów partyzanckich próbujący wykonać wyrok na zdrajcy czy wreszcie zwykli ludzie cierpiący przez kolaboranta.
Gra rozpocznie się 7 maja 2013 roku od kiedy organizatorzy rozpoczną codzienną publikację informacji dotyczących tropienia Wittka oraz opis poszczególnych prób zamachów. Informacje na ten temat można będzie uzyskać na stronach internetowych Wzgórza Zamkowego (www.zamkowa3.pl) i Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „JODŁA”(www.jodla.org) oraz na facebok (zostanie tam utworzone specjalne wydarzenie).
Finał gry miejskiej nastąpi w Kielcach 15 czerwca (sobota) 2013 roku – rocznica ostatniego, udanego zamachu na agenta. Młodzież szkolna pokona wtedy specjalną trasę po miejscach związanych z działaniami agenta oraz zapozna się z historią przeprowadzanych na niego zamachów. Trasa będzie urozmaicona „niespodziankami”, aby młodzież w ciekawej formie mogła poznać historię. Tego dnia, w godzinach popołudniowych, na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego zaprezentujemy także rekonstrukcję ostatniego zamachu na Franza Wittka.

PATRONAT: Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba.
PARTNERZY:
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.
ORGANIZATOR:
Organizatorem gry jest Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „JODŁA”.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

 
}